Slovo producenta

Pamatuji si, jak jsem jednoho dne přes instagram napsal Attilu Véghovi, zda by promoval naši akci s Mikem Tysonem, kterou jsme v Praze pořádali. Napsal mi okamžitě, ať pošlu číslo. Za chvilku zavolal, představil se, poděkoval za zájem a řekl, že když by mohl dorazit s manželkou, jsme dohodnuti. Za pár měsíců skutečně dorazili za Mikem Tysonem s Natálkou. Dorazil slušný, tichý, pokorný člověk, který za vše nezapomněl poděkovat. Další rok jsem organizovali Tysona Furyho a já mu nabídl roli hosta před světovým šampionem. Byl nadšený. V rámci toho jsem jel k jeho rodičům do Gabčíkova natáčet promo medajlonek o jeho životě. Natáčení pro mě bylo tak emocionálně silné a to nejen ze strany jeho, ale i jeho rodiny, že jsem mu po cestě z Gabčíkova volal, zda už o něm někdo chtěl natočit film,,Bráško to by som hrozne chcel”, řekl. Ještě ten den jsme se dohodli. Trvalo to 2 minuty. Řekl jsem mu svou nabídku a on řekl:,,Dohoda”

Začali jsme s Dominikem Beslerem natáčet. Attila nám všechno umožňoval. ,,Chceš na kemp, máš to “vybavené” bráško”. Nic nebyl problém. Byl strašně šťastný, vděčný, pokorný. Bavilo ho to. Pomáhal jak mohl. Pořád měl ty vlastnosti jako když jsem mu zavolal. Točili jsme v dešti, v tropech, ve dne, v noci, v radosti i v trápení. Nikdy neřekl NE! Nikdy! Točili jsme dál a dál a já žil chvílemi na Slovensku. Točili jsme i po prohře s Zwickerem. Točili. I když nám někteří říkali, že to už nemá cenu, že to je tak na youtube, že na to už nemá, že nemá motivaci, že je to instagramový šampion. My jeli pořád dál. My ho neodsoudili, stejně jako ho neodsoudili jeho nejbližší. Pro ně se zastavil čas a žili jen pro něj. Mezi tím co se mi tady doma často posmívali, proč to ještě vůbec natáčím, tak já jezdil na Slovensko a viděl jeho odhodlání. Viděl jsem jak mu věří ti nejbližší.
On to dokázal.

Tento film nebude jen o těžké cestě zpět na vrchol, o velkém vítězství v zápase století. Film bude také o člověku, který má stále ty stejné charakterové vlastnosti, film bude také o lásce, o důvěře, o přátelství na život a na smrt, film bude o muži, který se nikdy nepral na ulici, o muži, který to nikdy nevzdal.
Toto není jen “velký příběh velkého šampiona” toto je “velký příběh velkého člověka.
Pevně věřím, že film pro Vás nebude jen podívanou do zakulisí MMA a života Attily, ale že film pro Vás bude třeba také inspirací, že nikdy není konec, dokud není skutečně konec. Dokud se nevzdáte, nejste poraženi.

Petr Větrovský
producent